Přeskočit navigaci

Zdroje informací

Doporučení pro léčbu závislosti na tabáku

  • Doporučení léčby závislosti na tabáku pro klinickou praxi, podpořené 24 odbornými společnostmi, publikované v suplementu Vnitřního lékařství (Králíková, E., Češka, R., Pánková, A., Štěpánková, L., Zvolská, K., Felbrová, V., Kulovaná, S., Zvolský, M.)
  • Společná doporučení pracovní skupiny uvedených odborných společností jsou první českou verzí založenou na recentní literatuře a zahraničních doporučeních. Jsou zaměřená především na klinické obory a začlenění této léčby do léčebně preventivní péče podle doporučení WHO. Měla by být vodítkem pro léčbu závislosti na tabáku na různých úrovních: při běžném styku jakéhokoli lékaře s kuřákem (krátká intervence), na specializovaných pracovištích nebo pro poskytovatele zdravotní péče či systém zdravotnictví. Klíčová slova: léčba závislosti na tabáku.
    Celý dokument ke stažení.
  • Mezinárodní doporučení pro odvykání kouření v primární péči, která byla publikována v mimořádné příloze Postgraduální medicíny, 2008, ročník 10, Mezinárodní doporučení léčby závislosti na tabáku – klíčová role ambulantních lékařů.
  • Doporučený postup České lékárnícké komory pro farmaceuty, kteří vykonávají konzultační činnost s osobami závislými na tabáku.
  • Doporučený pracovní postup České asociace sester pro léčbu závislosti na tabáku.
  • Přetisk článku Varenicilin MUDr. Evy Králíkové, který vyšel v časopisu Farmakoterapie, r. 2007, č.1. (Králíková E. Vareniclin. Farmakoterapie, 2007, č. 1, str. 15-28, ISSN 1801-7509

KAŽDÁ CIGARETA POŠKOZUJE

Partneři stránek

 
Pfizer uLékaře.cz