Přeskočit navigaci

Novinky

E-cigareta nebo elektronická cigareta

E-cigareta nebo elektronická cigareta

Patří mezi PREP (potentially reduced exposure product). Jako již na trhu uvedené výrobky Premier, Eclipse, Accord, MUS, Omni, Advance – většinou především v USA.

E-cigareta je maketa cigarety (vyrábí se i jako dýmka nebo cigarilo), která při potažení uvolňuje nikotin spolu s „kouřem“, který se okamžitě rozplyne (propylén glykol, glycerol a další substance, např. Wikipedia nebo www.ruyanchina.com) a zároveň její oharek zasvítí (vše funguje na baterie, které je třeba nabíjet).

Je tedy možné používat ji tam, kde se nesmí kouřit kvůli pasivnímu kouření či manipulovat s ohněm. Ačkoli nehoří, poskytuje tak iluzi vydechnutého kouře i rozsvícení oharku. Prodává se ze cenu cca 100 – 200 USD, také po internetu, informace u nás například (kolem 3000 Kč). Pro dovoz do Turecka získala povolení jako pesticid.

Obecně je třeba akceptovat, že většina závislých kuřáků nedokáže přestat kouřit a že nikotin z dosud vyráběných forem náhradní léčby nikotinem se vstřebává pomaleji než inhalací z kouře. Proto bychom se měli soustředit na nové a rychleji dostupné formy čistého nikotinu.


Archiv starších novinek

Národní linka pro odvykání kouření
800 350 000
www.bezcigaret.cz 

 

Partneři stránek

 
uLékaře.cz