SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Intervention structure

Centre for Tobacco-Dependent, 3rd Medical Department, First Faculty of Medicine, Charles University, and the General Unversity Hospital in Prague

Structure of interventionIntervention in our center begins during the patient’s second visit (after screening), and the process takes about two hours. The intervention is performed individually or in small groups of up to 4-5 people. Each patient’s level of nicotine dependence is assessed using a series of measures, including the Fagerström test for cigarette dependence (FTCD), CO in expired air, the number of cigarettes in the past 12 hours, Beck Depression Scale (BDI), and the Minnesota Withdrawal Scale. For more information on these measures, please see the section titled “Information for the patient” (in Czech).
The intervention usually takes 1.5 to 2.5 hours. In this version outlined below the average time required is 120 minutes. The approximate number of minutes required to complete each step may vary depending on the reaction and needs of the patients.

Poradna lékaře

Položit dotaz
Ano, může to být abstinenční příznak. Nevím, ale jak dlouho a kolik jste kouřil ani jak dlouho nekouříte - takto na dálku nelze jistě odpovědět. Případně navštivte některou z nejbližších možností pomoci, viz www.SLZT.cz - Kde hledat pomoc. Pokud by to byl abstinenční příznak, vhodné léky jej mohou potlačit.
Děkujeme.
Trochu ano, ale je to jen malý zlomek rizika, které pro cévy znamnená kouř.
Popisujete něco, co zažilo mnoho kuřáků - kdo byl jednou závislý, po jedné cigaretě se během času vrací ke kouření. Jednak naskočí automatické reakce kkdy a jak sahat po cigaretě, vždyť jste to trénovala asi léta. A za druhé se probudí zmnožené receptory v mozku, které znamenají fyzickou závislost na nikotinu a nelze je vymazat, jen uspat, což jste během 3 měsíců jistě udělala. S tím léky pomohou. Tedy berte to jako pozitivní zkušenost: už víte, jak to probíhá, co pomůže a jak se k tomu můžete vrátit. Až se rozhodnete, půjde to už lépe. Pokud jde o léky, kromě nikotinu existují i jiné. bylyo by dobré poradit se o tom v rámci některé z možností podle kontaktů zde na webu (Kde hledat pomoc).
Zobrazit vše