SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Dotaz 198

16. května 2010 Kája:

nojo, to se vám lehce řekne, ale co bych pak z toho života měl? Já jsem asi tak trochu pyroman (ne to si dělám srandu) ale je pravda že kouření mě přitahuje už od dětství. Odjakživa mě baví zapalovat třeba smrkové větvičky a jiné přírodní materiály a sledovat jak hoří a doutnají a vdechovat kouř který u každého dřeva a byliny voní jinak a prostě to je asi to jediné co mě na životě baví. Ale už mám pocit že mi to nestačí a že potřebuji něco víc,něco silnějšího.

Směs tisíců látek no to je pravda, ale většinu jich asi zase vydechnu ne? Ostatně i každé jídlo i pití je směs tisíců látek, a jestli jste někdy viděla rozbor pitné vody tak i tam je několik desítek látek kromě H2O:-)

Ale já bych potřeboval poradit:
1. Co je víc škodlivé na rakovinu - tabák nebo marihuana?
2. Dají se někde koupit cigarety nebo doutníky nebo něco jiného na kouření, co by nebylo vyrobené z tabáku nebo neobsahovalo nikotin? Když může být káva bez kofeinu, nealko pivo atd. tak proč ne i cigarety? Třeba něco na odvykání pro kuřáky...

16. května 2010 Odpověď:

Bohužel se pletete, něco tak děsného jako kouř z cigaret (tabákových nebo jiných) těžko najdete, například ani výfuk auta nemůže konkurovat, natož sebehorší voda. Navíc, nikotin není ta látka v kouři, která škodí - nikotin jen ke kouření váže, je to droga. Škodí ty tisíce dalších chemikálií.
Ale to, co děláte, je Vaše volba, tedy nemám k tomu co dodat.