SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Dotaz 259

10. listopadu 2010 Pavel Cháma:

Dobrý den. Navštívil jsem z kamarádem léčbu závislosti na kouření biorezonanční metodou. Bylo to letos v únoru. Léčba zabrala a já i kamarád pořád nekouříme. Jenom u mně se projevily abstinenční příznaky. I když se trochu zmírnily přetrvávají dodnes. Špatná nálada, deprese, podrážděnost, obtíže soustředění atd. Chci se zeptat jsuo-li tyto příznaky normálním jevem po odvykání. Jak dlouho trvají, nebo je možné je nějak eliminovat? Děkuji za odpověd

10. listopadu 2010 Odpověď:

Pravděpodobně jste byl více závislý než Váš kamarád. Popisujete klasické abstinenční příznaky, které by pravděpodobně mohly zmírnit vhodně zvolené léky - můžete konkatovat svého lékaře nebo některé z Center pro závislé na tabáku, seznam je na www.slzt.cz . Tyto potíže mohou trvat týdny až měsíce, hodně záleží na Vaší psychice (zda na kouření vzpomínáte nostalgicky nebo naopak jako na něco, čeho jste se konečně dokázal zbavit).
Jen na okraj, o účinnosti biorezonance na kouření nejsou bohužel žádné důkazy. Řada "zázračných" metod využívá vlivu sugesce, toho, že přicházíte rozhodnutý a připravený přestat kouřit. Navíc za tyto služby prakticky vždy platíte nemalé částky a to také bývá motivace.