SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Dotaz 269

26. prosince 2010 Eva Tesařová:

Dobrý den,chtěla bych přestat kouřit,ale propaguje se tolik věcí.Nevěřím tomu, kdyby opravdu něco existovalo,tak bude kouření znatelně omezeno.Já bych se chtěla zeptat na ZEROSMOKE z EUROLINE, U Habrovky 247/11, Praha 4.Já nevěřím těm různým přípravkům, mám dojem, že se něco vyrobí a hned ať se zeptáme v lékárně, že nám řeknou co a jak,stojí to hromadu peněz a v lékárně co můžou říct?Řeknou, co mají a kolik to stojí.Vždyť víc říct nemůžou.Já jsem neslyšela,že by někdo, obyčejný člověk řekl, že to nebo to pomáhá.Tady jde všechno jen o penězích. Jenže jak tomu nevěřím, tak když o něčem čtu, tak si říkám,to by třeba pomohlo.Já bych chtěla opravdu upřímnou odpověď,jestli o tom přípravku něco víte.

26. prosince 2010 Odpověď:

Mate pravdu, že nevěříte - hodně lidí jen tahá peníze z kapes těm, kdo se chtějí zbavit něčeho, co není snadné... To se týká i ušní akupunktury (není žádný prokázaný efekt na odvykání kouření), v případě Zerosmoke - jak si můžete přečíst, jde o "obchodní podmínky", ne o léčbu... Podobní podnikatelé mívají jen živnostenský list na poskytování služeb, nejsou ani součástí zdravotnictví. Tedy, nemám co dál k tomu dodat.
Pokud jde o účinnou léčbu, byla mnohokrát popsána v předchozích odpovědích - prosím podívejte se na ně. Stručně řečeno, to hlavní je na Vás: Vaše rozhodnutí, změna životního stylu, navklých sterotypů a prožívání situací, hledání nekuřáckých řešení. Pokud jste závislá na nikotinu, k tomu navíc léky na potlačení abstinenčních příznaků (ne proti kouření - to nečekejte!): nikotin volně prodejný v lékárně (zdvohnásobuje úspěšnost) nebo lék na recept (ztrojnásobuje úspěšnost). Pro podrobnější inspiraci si přečtěte předchozí odpovědi.