SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Dotaz 288

8. března 2013 Mirka Placha:

Dobrý den,
přestala jsem kouřit 26.9.2010, byla jsem velká kuřačka víc jak 20 cigaret denně. První tyden byl horší ale pak už to celkem šlo.
Ale teď poslední měsíc mám strašnou chuť na cigaretu a nevím co s tím, ráno když se zbudím i před den i večer. Bojuji s tím, ale nevím jak douho. Prosím o radu děkuji moc

8. března 2013 Odpověď:

Je dobré, že s tím bojujete. Po takové době už abstinenční příznaky nemohou souviste s nikotinem. Pravděpodobně jste na kouření začala mysle s nostalgií, začalo se Vám po něm stýskat. Jakmile si připustíte, ža by bylo hezké kouřit, ale Vy chudáku nemůžete a co teď máte ze života, blížíte se k zapálení cigarety. Je třeba se vzpamatovat: Opravdu by bylo tak hezké kouřit, opravdu to chci? Jestli ano, tak kuřte, s tím se nedá nic dělat. Ale jestli kouřit nechcete, jaká cigareta? Přece jste ráda, že jste se toho zbavila? Není to cigareta, která Vás opustila nebo kterou Vám někdo sebral - jste to Vy, kdo ji ze svého života vyhodil. Tedy vracejte se k tomu, co si vlastně přejete a užívejte si své nekuřáctví (např. nezapácháte,. můžete si namísto cigaret koupit denně třeba misku malin, nemusíte to svinstvo vdechovat...).