SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Dotaz 305

19. dubna 2013 Jitka:

Dobrý den,
pravidelně kouřím od svých 15 let, nyní mi je téměř 25 (kouřím cca 1 krabičku za den, záleží na okolnostech). Už několikrát jsem se rozhodla přestat kouřit, vydržím to i 2 měsíce, ale pak udělám kravinu a opět si zapálím.
Rozhodla jsem se přestat kouřit, zatím nekouřím 3 dnem. Momentálně jsem v Anglii na studiích. Je to tady pro mě docela psychický zápřah. A toho se týká i má otázka. Bojím se, že to nedám, až budu opět v nervech tak si zapálím, pak budu znechucená sama sebou (to znám). Nevím jestli to bylo vhodné přestat kouřit zrovna v toto období. Myslíte, že to mám zkusit a nebo raději odložit až na září, kdy už budu zpět v ČR a relativně v klidu. Po nezdařeném pokusu přestat kouřit musím sbírat síly na nový. Docela se obávám, že to asi nedokážu, obecně mám tady problémy se spánkem a soustředěním, tak se bojím, že se to akorát prohloubí (samozřejmě musím pracovat na diplomové práci). Snažím se sportovat..po sportu je chuť na cigaretu na cca 2 hodinky odsunuta.
Předem děkuji za odpověď

19. dubna 2013 Odpověď:

Udělat "kravinu" Vám nikdo a nic nezabrání, ale abstinenci by Vám mohly usnadnit léky - obraťte se na svého lékaře nebo některé z Center pro závislé na tabáku, kontakty jsou na WWW.SLZT.CZ