SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Dotaz 386

2. června 2012 Pavla:

díky za rady, já mám taky pocit že trpím prostě obecnou závislostí. Už sem se ptala i odborníků na drogy ještě než sem je brala ale ti mi nedokázali taky pomoct protože oni neumí pomoct od závislosti když ještě vlastně nejsem závislá na konkrétní droze. Takže mě nic neporadili tak sem s těma drogama začala a pak teprve až sem byla závislá tak mi dokázali poradit jak přestat. Jenže i když sem pak nebyla závislá na té droze tak mám asi vrozenou obecnou závislost, která se projevuje tak, že když za celý den se nepřejím něčím dobrým, ani nekouřím, ani neberu drogy, tak dostanu hroznou depresi protože vlastně bez toho není nic proco by mělo smysl žít. Takže když to vydržím pár dnů tak si zase říkám že nemá smysl žít když si nic neužiju tak pak zase s tím začnu. Tak bych potřebovala poradit jak se zbavit obecné závislosti která není na jedné droze ale na jakýchkoliv "drogách"?
Já třeba i když sem si dala tu náplast s nikotinem a pár dnů sem nekouřila tak sem sice neměla chuť na cigaretu ale měla sem zase ten pocit že nemám pro co žít. Takže od toho mi ta náplast nepomohla.

2. června 2012 Odpověď:

Tato poradna se týká odvykání kouření - tedy jak jsem uvedla v minulé odpovědi, pokud potřebujete pomoc, je třeba se obrátit jinam.