SLZT.cz Společnost pro léčbu závislosti na tabáku

Dotaz 97

1. září 2013 Kája:

Omlouvám se že otravuju ale měl bych ještě jeden dotaz, spíš takovou filozofickou otázku...

Už je mi 28 let a nikdy jsem nezažil nic příjemného, už bych to taky chtěl skusit s holkou v posteli a najít si třeba i nějáké kamarády nebo tak. Zatím jsem byl vždycky takovej blbec, že sem věřil rodičům že je to nezdravé, nebo respektive že zdraví je to nejdůležitější, takže jsem dopadl tak že sem se celé dětství učil, nikdy jsem nekouřil, nepil a tak sem se s nikým nekamarádil, holky se na mě koukaly jako na dementa co to nikdy nezkusil.. Teď vydělávám hodně peněz a jsem zdravý, jenže už mám takový pocit že mi ty peníze vlastně k ničemu nejsou když si za ně neužiju nic příjemného. Tak jsem přemýšlel jestli začít alkoholem nebo cigaretama nebo drogama. Nebo poraďte jestli existuje ještě něco jiného příjemného co by zároveň nebylo návykové? Jestli ne tak ten život stejně moc nemá smysl.
Proč přestat kouřit – to každý ví žejo. Je to nezdravé, stojí to moc peněz atd.
Ale já bych měl takovou otázku na všechny co jsou proti kouření: Proč nekouřit? K čemu vám pak to zdraví a peníze budou když si je nebudete moct nikdy užít? Přemýšleli o tom někdy ti odborníci co jsou tak zaujatí proti kouření (a alkoholu a dalším požitkům)????

A proč ti co tak bojují proti kouření a zakazují ho (hlavně dětem protože ti se proti tomu nemůžou bránit žejo) proč už dávno nevymysleli plno druhů cigaret které by neobsahovaly tabák? A proč je stát nedotuje aby byly levnější než ty z tabáku? Kdyby to bylo v obchodech tak bych s tím asi začal ale jestli něco takového neseženu tak mi asi nezbyde nic jiného než začít s tabákem.
Zajímalo by mě, jestli o tom odborníci přes zdraví taky někdy přemýšleli takhle „z druhé strany“? Díky za rady

1. září 2013 Odpověď:

Tento dotaz není z oblasti, na kterou odpovídám. Pokud se rozhodnete pro kouření jako dospělý člověk, nemám k tomu co dodat - je to Vaše rozhodnutí.