Přeskočit navigaci

Odborné akce sester

Kurz pro sestry

Kurz pro sestry

Vážená kolegyně, vážený kolego,

dne 9.2.2010 od 8:30hodin pořádá Společnost pro léčbu závislosti na tabáku konferenci na téma Metodika a prevence léčby závislosti na tabáku pro zdravotní sestry

Místo konání – Čítárna poliklinikyVFN                                                                                                                                                                                    (Spojení metro B stanice Karlovo náměstí, tramvaj č. 18, tramvaj č. 3, 6, 14, 18, 22, 23, 24, autobus č. 176, 291)                                      Registrace 8:30 – 9:00hod.

BLOK I. – Vladislava Felbrová (9:00 – 10:00)                                                                                                                                                                   Historie užívání tabáku. Pasivní kouření, vliv kouření na zdraví. Prevence užívání tabáku. Rozlišení kuřáka od nekuřáka – definice.

Přestávka (10:00 – 10:15) 

BLOK II. – Kateřina Malá (10:15 – 11:30)                                                                                                                                                                           Složení tabákového kouře, měření jeho složení. Princip závislosti na tabáku: psychosociální závislosti. Princip závislosti na tabáku: fyzická závislost na nikotinu. Abstinenční tabákový syndrom. Test závislosti na tabáku.

Přestávka (11:30 – 12:00)

BLOKIII. – Kateřina Malá (12:00 – 13:00)                                                                                                                                                                             Léčba závislosti na tabáku, farmakoterapie, režimová opatření, asistovaná pomoc. Role sester v léčbě závislosti na tabáku, doporučené postupy pro sestry. Kouření lékařů a zdravotních sester u nás a ve světě. Kouření zvláštních sociálních skupin: zdravotní sestry, těhotné, adolescenti...

Přestávka (13:00 – 13:15) 

BLOK IV. – Stanislava Kulovaná (13:15 – 13:45)                                                                                                                                                                Práce sestry v Centru léčby závislosti na tabáku. Měření CO ve výdechu pomocí smokerlyzeru – ukázka.

BLOK V. – Vladislava Felbrová (13:45 – 14:15)                                                                                                                                                              Možnosti léčby závislosti na tabáku v ČR – Centra léčby závislosti na tabáku – lokality, telefonní linka, webové stránky SLZT, aj. Společnost pro léčbu závislosti na tabáku.

Přestávka (14:15 – 14:30)

BLOK VI. – společně (14:30 – 15:00)                                                                                                                                                                                    Nácvik skupinové terapie – nejčastější otázky pacientů. 

BLOK VII. – společně (15:00 – 15:30)                                                                                                                                                                             Návštěva Centra pro léčbu závislosti na tabáku.

Diskuse + zakončení kurzu – předání Certifikátů.

Účastnický poplatek 200,- uhraďte prosím až na místě.

Akce je ohodnocena 4 kredity. Přihlášky posílejte na adresu katerina.mala@uvn.cz.

Případné dotazy na tel. čísle: 728 755 733 Kateřina Malá. Kapacita je omezena (max. 20 osob).


Archiv starších novinek

Národní linka pro odvykání kouření
800 350 000
www.bezcigaret.cz 

 

Partneři stránek

 
uLékaře.cz