Přeskočit navigaci

Sestry východní Evropy – Centrum Excelence pro kontrolu tabáku (COE II.) pokračuje

(Eastern Europe Nurses Centre of Excellence for Tobacco Control, EE-COE II)

Společnost pro léčbu závislosti na tabáku (SLZT) úspěšně získala další grant od nadace Bristol-Myers Squibb na pokračování edukačních aktivit pro sestry ve střední a východní Evropě v kontrole tabáku.Tato studie znovu poskytne sestrám bezplatné školení zaměřené na pomoc pacientům s odvykáním kouření a to prostřednictvím různorodých aktivit, např. Intenzivních celodenních workshopů, krátkých seminářů nebo online e-learningu. Zajímavou příležitostí budou nově nabízené mini-granty, které umožní dalším sestrám zrealizovat své případné plány.

Zahraniční podpora studie zahrnuje následující země: Česká Republika, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a nově Moldávie.

Výzkumná studie je za SLZT vedena Mgr. Ivetou Nohavovou a prof. MUDr. Evou Králíkovou, CSc., ve spolupráci s Dr. Stellou Bialous, UCSF School of Nursing, San Francisco, CA, USA, prof. Dr. Lindou Sarna a kolegyněmi z UCSF School of Nursing, Los Angeles, CA, USA, opět s Mezinárodní společností sester v onkologické péči (ISNCC), Vancouver, BC, Kanada.

V případě dalších dotazů se obraťte na Mgr. Ivetu Nohavovou, nohiveta@gmail.com.

Webová stránka projektu: http://www.isncc.org/page/COE

Zpravodaj:

Sesterská sekce spustila výzvu "Minigranty 2018" v rámci mezinárodního projektu Sestry východní Evropy - Centrum Excelence pro kontrolu tabáku II. Více informací a přihláška zde.

Bylo napsáno...

Šest tisíc zdravotnic ze šesti zemí. Jak sestry východní Evropy bojují proti kouření

Národní linka pro odvykání kouření
800 350 000
www.bezcigaret.cz 

 

Partneři stránek

 
uLékaře.cz